Blue Flower

Tradycją stało się, iż dnia 21 marca dzieci z naszego przedszkola uroczyście witają Panią Wiosnę. Przedszkolaki  starannie przygotowały się do tego wydarzenia wykonując wraz z  rodzicami wiosenne kwiaty. Zwyczaje związane z pożegnaniem Zimy a powitaniem Wiosny dzieci poznały na zajęciach poprzedzających to wydarzenie. Wspólnie z nauczycielkami dzieci zrobiły Marzannę, pomagały w jej dekorowaniu. Pierwszy Dzień Wiosny okazał się pochmurny i zimny, ale nie ostudził emocji dzieci.  Z kolorowymi kwiatami, Marzanną, Panią Wiosną ( przebrana dziewczynka), przedszkolaki wyruszyły ulicami naszego miasteczka, witając Wiosnę. Kolorowy i radosny orszak wzbudzał radość przechodniów. Następnie dzieci zgromadziły się na placu przedszkolnym, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i w ten sposób pożegnały Zimę.