Blue Flower


4 kwietnia  w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja szkoły muzycznej "Music Team", podczas której dzieci miały możliwość obcowania z muzyką „ na żywo”. Poznały budowę i brzmienie instrumentów smyczkowych: wiolonczeli, skrzypiec, altówki i kontrabasu. Usłyszały ciekawą historię powstania kontrabasu oraz jego budowę.  Dzieci chętnie próbowały grać na tym instrumencie, odczuwając przy tym  wiele radości.  Przedszkolaki poznały także sylwetki znakomitych włoskich wirtuozów kontrabasu, tj.: Domenico Dragonetti ( ur.1763)  oraz Giovanniego Bottesini’ego (ur. 1821) oraz kompozytorów:  E. Tubina’a. T. Z. Kassern i P. Hindemith’a.  Kolejnym poznanym instrumentem strunowym była gitara – dzieci mogły zobaczyć drewniane elementy, które stworzył lutnik, a z których w przyszłości powstanie gitara.   Najbardziej podobała im się gitara basowa, której dźwięki mogły usłyszeć na żywo, oraz samodzielne granie na tym instrumencie.  Przedszkolaki doświadczyły nowych, ciekawych wrażeń muzycznych. Dziękujemy prowadzącym audycję za współpracę w kształtowaniu wrażliwości muzycznej naszych przedszkolaków.