Blue Flower

W dniu 5 kwietnia w naszym przedszkolu było marchewkowo. Świeto marchewki obchodziliśmy w ramach Programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Tego dnia wszyscy mieli na sobie coś pomarańczowego. W każdej grupie prowadzono zajęcia gdzie główną bohaterką była marchewka. Przez cały dzień dzieci wzbogacały swoją wiedzę o marchewce oglądały różne odmiany marchewki, dowiedziały się skąd pochodzi, jakie posiada wartości odżywcze. Tworzono rymowanki, śpiewano piosenki o marchewce. Tego dnia prowadzono zajęcia plastyczne, rysowano marchewki, wyklejano plasteliną, robiono kukiełki  z marchewek.

  

                               

Przeprowadzono zajęcia kulinarne z kucharką, degustację surówki z marchewki. Nie zabrakło w tym dniu pysznych dań z marchwi  zupa krem z marchewki, surówka. Ten dzień był naprawdę  pomarańczowy i zdrowy.        

                                                                         

W naszym przedszkolu realizowano  szereg ciekawych zajęć z zakresu zasad ekologii, recyklingu, ochrony otaczającego nas środowiska i darów natury, szacunku dla roślin i zwierząt oraz zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu. Wszystko w ramach Programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Kształtując wrażliwość dzieci na otaczający je świat oraz szacunku do świata zwierząt i roślin, dajemy podstawy do świadomego budowania swojej przyszłości. Dzieci otrzymały „Kartę Sprawności „Kubusiowego Przyjaciela Natury”, która zawierały zadania do uzupełniania w domu. Za zrealizowane zadania dzieci otrzymały pieczątki z wizerunkiem misia Kubusia. Nasze przedszkole nabyło prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.