Blue Flower

W naszym przedszkolu pieczenie to już tradycja. Dzieci uwielbiają bawić się w małych kucharzy.
Przedszkolaki piekły i dekorowały już pierniki, teraz przyszedł czas na babeczki.
Początkiem wielkiego tygodnia przedszkolaki z wszystkich grup zamieniły się w małych cukierników. Pod czujnym okiem szefowej kuchni pani Irenki wspólnie przygotowywały smakowite muffinki – babeczki wielkanocne. Rączek chętnych do pracy nie brakowało. Duży entuzjazm wśród dzieci wzbudziło mieszanie składników mikserem oraz rozlewanie ciasta do foremek. Sprawiło im to ogromną radość. Słodki zapach pieczonych babeczek unosił się w całym przedszkolu. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż babeczki się upieką. Oczywiście najlepszym momentem była sama degustacja wypieków.
To był pachnący i pyszny dzień w naszym przedszkolu. Wspólna praca przy babeczkach okazała się świetną zabawą. Samodzielnie wykonane babeczki nie tylko smakowały dzieciom, ale udekorowane i zapakowane były ozdobą wielkanocnego koszyczka i świątecznego stołu każdego przedszkolaka. Zajęcia miały na celu przybliżyć dzieciom tradycje wielkanocne oraz zachęcić do poznawania nowych smaków. Dziękujemy Pani Irence za ciekawą i pyszną lekcję kulinarną !!!