Blue Flower

 Jouets antiques photos libres de droits

Zabawki od zawsze towarzyszyły w przeżywaniu dzieciństwa. Bawiły, wzruszały. Mówi się, że dawne zabawki posiadały duszę, której często brakuje ich współczesnym odpowiednikom z masowej produkcji. Współczesne dzieci są dosłownie zasypywane stosami przeróżnych gadżetów, którymi nawet nie zdążą się nacieszyć. Na szczęście dziś coraz więcej zabawek nawiązuje do dawnych, najlepszych wzorów, prezentując ich odświeżone oblicze. Dzieci mogą się cieszyć ręcznie szytymi, wystruganymi, wykonanymi z ekologicznych materiałów, niszowymi zabawkami.

Powróćmy do historii i stwórzmy zabawkę jakimi bawili się nasi pradziadkowie, dziadkowie…

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RODZINNYM KONKURSIE TECHNICZNYM
                          „ZABAWKA MOICH PRADZIADKÓW”

- Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat zabawek dzieci z dawnych lat, zapoznanie i zainteresowanie kulturą tradycyjną, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz kreowanie inwencji twórczej. Ważne jest  również to, aby dzieci  wraz z rodzicami, dziadkami spędziły miło wolny czas.

- Zadaniem konkursu jest wykonanie wraz z dzieckiem przestrzennej zabawki z dawnych lat z wykorzystaniem różnych materiałów używanych do tworzenia dawnych zabawek (materiał, drewno, słoma, itp.)

Do pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem, nazwą grupy, do której uczęszcza dziecko oraz nazwę zabawki.

Powołane przez organizatora jury przyzna nagrody i wyróżnienia. Po rozstrzygnięciu konkursu i ogłoszeniu wyników, wszystkie prace konkursowe będzie można podziwiać podczas wystawy zabawek zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Mamy nadzieję, że kreatywność rodziców, dziadków przyczyni się do stworzenia przepięknych i niepowtarzalnych prac, które będą zachęcały do zabawy wszystkie dzieci.

Prace należy składać w gr. II do 24 maja 2019r. 
Organizator konkursu: Kornelia Przywara
Zachęcamy do tworzenia!