Blue Flower

Znalezione obrazy dla zapytania bohateron

Po raz drugi nasze przedszkole przyłącza się do ogólnopolskiej akcji  BOHATERON  - WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH.

 Podziękujmy bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność - zachęcają organizatorzy ogólnopolskiej akcji BohaterON, która ma na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
"Odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z ludzkiej perspektywy. Ludzie ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek" - piszą organizatorzy akcji i zachęcają, by do 2 października wysłać wybranemu powstańcowi kartkę z osobistym podziękowaniem za walkę o wolność. 
       Zwracamy się z prośbą do chętnych rodziców, by wspólnie z dziećmi wykonali własnoręcznie kartkę okolicznościową lub na widokówce ze swojej miejscowości oraz na kartce BohaterON dostępnej w przedszkolu napisali kilka miłych słów z osobistym podziękowaniem za walkę o wolność i zadedykowali swoją kartkę konkretnemu bohaterowi powstania (imię i nazwisko Powstańca wraz z pseudonimem).  Dzieci mogą coś narysować i ozdobić kartkę. Można zostawić też swoje dane, by Powstaniec mógł odpisać.
Na stronie akcji BohaterON można znaleźć zdjęcia, krótkie sylwetki i fragmenty wspomnień żyjących powstańców. BIOGRAMY POWSTAŃCÓW.

        Kartki prosimy składać w przedszkolu w gr. IV do 27 września. Uwaga - nie trzeba kupować znaczka
Wszystkie wypisane i zaadresowane kartki zapakujemy razem i wyślemy pocztą do Fundacji Sensoria, która przekaże je dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego, a on doręczy je adresatom. Jesteśmy przekonani, że wszystkie ciepłe uczucia włożone przez rodziców i dzieci w wykonanie tych kartek wywołają radość w sercach naszych bohaterów.