Blue Flower

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

            20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
             Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim  obchodziły ten dzień bardzo hucznie. Cała Uroczystość została otworzona po odśpiewaniu przez dzieci  piosenki  pt „Dzień przedszkolaka”. Następnie Pani Dyrektor powitała przedszkolaków, życzyła im  aby codziennie spotykało  je coś dobrego,  dużo uśmiechu, rozwijania talentów i twórczego pobytu w przedszkolu, oraz  zaprosiła  wszystkich  do wspólnej zabawy.  W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Sale przedszkolne zamieniły się:  w  Salę Marzeń – w której dzieci mogły  narysować  swoje marzenia
 i poczęstować się pysznymi ciasteczkami i owocami,   w Salę Kinową -  gdzie przedszkolaki  oglądały  bajkę, jedząc  smaczny popcorn  - jak w prawdziwym kinie,  oraz w Salę Balową, w której wesoło  tańczyły w rytmach skocznej muzyki.  W ogrodzie przedszkolnym czekała na dzieci ogromna niespodzianka – nadmuchiwana zjeżdżalnia, która sprawiła najmłodszym wiele uciechy w te ostatnie dni kalendarzowego lata.  Wszystkie przedszkolaki w nagrodę za wspólną zabawę i z okazji Święta Przedszkolaków otrzymali medale, dyplomy i słodkie upominki. Był to wspaniały dzień radosnej zabawy, pełen słońca i uśmiechów wszystkich dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania  Sponsorom, którzy uświetnili  Dzień Przedszkolaka:
- Sz. P. Bogumile Ramskiej  - Zakład Pieczywa Trwałego w Rzeszowie
Sz . P. Stanisławowi Rymut  -  P.U.H. Rymut Sędziszów Młp
- Sz. P. Tomaszowi Dumara, Wiesław Kmieć Call-service.pl

Serdecznie Dziękujemy również Rodzicom, którzy pomogli przy organizacji Dnia Przedszkolaka.

Dziękujemy !!!

Relacja i Zdjęcia TvS