Blue Flower

Śmieci, Sprzątanie Świata również Kaliszu! - zdjęcie, fotografia

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata". W dniu 20 września nasze przedszkolaki pod opieką swoich pań wzięły udział w corocznej akcji. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady sprzątały znajome uliczki oraz pobliski teren wokół przedszkola. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu znalezionych śmieci do worków. Mieszkańcy oczywiście dbają o swoje Osiedle, ale śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Głównym celem naszej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami. Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną. Jako motto w pracy z dziećmi przedszkolnymi warto pamiętać słowa przysłowia chińskiego: „Słyszę- zapominam Widzę-pamiętam Czynię-rozumiem”.