Blue FlowerW dniu 02 października 2019 przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 w z  Sędziszowa Młp. miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielili się niezwykli  goście  – pan Jerzy Andrusiewicz oraz Wiesław Rzeszut  z Mielca, którzy posiadają własne pasieki i  pasjonują się pszczelarstwem.  

Zaproszeni  pszczelarze przybyli w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywieźli  w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.  Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu oraz czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza – specjalny dla dzieci oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto oraz miotełkę.. Oglądały  zdjęcia pszczół, ich wrogów oraz wygląd ula od wewnątrz.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały świece wykonane z pszczelego wosku. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.

 Telewizja Sędziszów