Blue Flower

 Podobny obraz

     Nasze przedszkole uczestniczy w IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh.”

Program ten stawia sobie za cel zmniejszenie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone działania profilaktyczne dla najmłodszych. „Akademia Aquafresh” została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, żeby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica.

     W Polsce, próchnica u dzieci jest problemem społecznym. Uczenie dzieci mycia ząbków po każdym posiłku już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej  w odpowiedniej higienie jest warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych.

     W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczestniczą w ciekawych zajęciach prowadzonych przez swoje wychowawczynie. Podczas zajęć dzieci uczą się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedzą się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznają budowę zęba, uczą się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Dodatkowo dzieci dowiedzą się jak dzielnie stawić czoła swoim lękom przed wizytą u dentysty. We wszystkich zajęciach, dzieciom towarzyszyli będą bohaterowie „Akademii Aquafresh „– pastusie Lili, Bili i Milki. Oczywiście realizacja programu to nie tylko zajęcia teoretyczne. Od początku roku szkolnego przedszkolaki czyszczą ząbki po obiedzie.

   Program objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Zwracamy się również z prośbą do rodziców o współpracę i cieszymy się, że po raz kolejny przyczynimy się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!