Blue Flower

We wtorek, 8 października, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim – Panem Stanisławem Patro i Pawłem Cioskiem, w ramach realizowanego w naszym przedszkolu projektu pt.: „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Panowie dzielnicowi czytali dzieciom bajki z cyklu „Bajeczki dla synka i córeczki”. Przedszkolaki miały możliwość po raz kolejny gościć u siebie przedstawicieli Policji, co zawsze jest wielką radością. Spotkanie zostało uhonorowane wpisem do Kroniki Projektu oraz wręczeniem podziękowania od zmisiowanych przedszkolaków. Dziękujemy za zarażanie nas czytelnictwem od małego! Następnie, podczas swobodnej rozmowy po raz kolejny zostały utrwalone z dziećmi zasady ruchu drogowego oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu i na świeżym powietrzu.


W roku szkolnym 2019 / 2020 dzieci z naszego przedszkola przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „ Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa u najmłodszych.

Całą akcję rozpoczęliśmy na początku października. Przedszkolaki nadały imię szaremu misiowi. Miś „Maciuś”, bo o nim mowa - przez kolejne miesiące będzie podróżował po domach dzieci. Zgodnie z regulaminem projektu Maciuś został zaopatrzony w dziennik podróży, w którym dzieci będą zapisywały wspólne chwile z misiem w postaci jakiegoś obrazka, bądź odciśnięcie rączki w dzienniczku. Najważniejsze jednak jest wspólne czytanie z misiem bajeczek. W związku z tym, serdecznie zapraszamy rodziców, bliska rodzinę oraz wszystkich chętnych do włączenia się do projektu. Mile widziane osoby, które przyjdą czytać nam bajki także w przedszkolu!!! Obiecujemy, że zawsze będziemy z wielką uwagą słuchać wszystkich opowieści…

Będziemy brać udział w uroczystościach, zajęciach edukacyjnych, konkursach plastycznych, zajęciach sportowych. Projekt ma rozbudzić pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań i przyczynić się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi. Dzięki zaangażowaniu dzieci w projekt otrzymamy certyfikaty potwierdzające nasz aktywny udział w całym projekcie.

Będziemy realizować poszczególne moduły:
* Mały Miś- czytające przedszkolaki
* Misiowy wolontariat
* Play with little Teddy Bear
* Dzień Pluszowego Misia
* Mały Miś i prawa dziecka
* Bezpieczni z Małym Misiem
* Zmisiowany dzień matematyki
* Mali przedsiębiorcy!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ DO PROJEKTU!!!