Blue Flower

 

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny . W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.  W naszym przedszkolu 8 listopada roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości pod hasłem „NIEPODLEGŁOŚĆ W OCZACH DZIECI”  Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.  Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny, śpiewały piosenki patriotyczne, zatańczyły układ taneczny. Przedszkolaki wraz z rodzicami, Panią dyrektor i pracownikami przedszkola dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” o  godzinie 11.11.


Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna, artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami i doceniony  został przez Panią dyrektor Renatę Śliwa, w słowach podziękowania.  
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.