Blue Flower

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Wychowanie do patriotyzmu jest procesem długotrwałym, rozpoczyna się od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również tu – w przedszkolu, gdzie dokładamy starań, aby pielęgnować narodowe tradycje, kulturę, język, kultywować szacunek do symboli narodowych, tworzyć obraz małej i wielkiej Ojczyzny, a przez to małymi kroczkami kształtować w dzieciach poczucie dumy narodowej i świadomość bycia Polakiem.

       W piątek, 22 listopada,  w naszym przedszkolu  odbyła się  Wieczornica Patriotyczna, której głównym celem było uczczenie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie to miało podniosły, a zarazem rodzinny charakter. Zebrani Goście, a wśród nich mł. insp. Bartłomiej Feret – dowódca Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka w Sędziszowie Młp., sierżant Patrycja Idzik – opiekun wraz z przedstawicielami Drużyny Orląt działającej w SP nr 3 w Sędziszowie Młp., Rodzice z dziećmi z grupy IV, rodzeństwo i przyjaciele - zaszczycili nas w tym dniu swoją obecnością.

Po przywitaniu zebranych gości przez Panią Dyrektor Renatę Śliwę Przedszkolaki z gr. IV zaprezentowały część artystyczną. W programie znalazły się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej, taniec narodowy „Polonez”. Połączenie dziecięcej wrażliwości, talentu i zaangażowania  pozwoliło zaproszonym Gościom przenieść się w czasy, kiedy Polska upadała, walczyła i zwyciężała.
Następnie Orlęta zaprezentowały musztrę i wszyscy wspólnie, w postawie na baczność, zaśpiewali hymn polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Orlęta  – przodownik Amelia Idzik i Magdalena Grabowy, patrolowy Marcelina Jarząb, starsze Orlę Marlena Przywara, Kinga Rokosz i Martyna Rusin oraz Orlę Sonia Kwaśniak (w większości Absolwentki naszego przedszkola) przedstawiły zgromadzonym swoje stopnie, zaprezentowały części munduur orlęcego, opowiadały czym się zajmują, w jakich uroczystościach biorą udział, gdzie wyjeżdżają, co robią w wolnym czasie i jak służą naszej Małej Ojczyźnie. Wspólnie z przedszkolakami zaprezentowały „Katechizm małego dziecka”. Na koniec grupa Orląt zaprezentowała utwór „Uwierz Polsko”.
Niezwykle radosny nastrój udzielił się Uczestnikom Uroczystości podczas wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni patriotycznych,  takich jak: Przybyli Ułani , O mój rozmarynie, Wojenko, wojenko, Białe róże , Płynie Wisła płynie czy Polskie Kwiaty - przy akompaniamencie gitary. Niezwykłości Wieczornicy dodawała również sceneria, w której panował półmrok, a światło biło jedynie od świec, kilku lampek oraz świateł scenicznych.
Uczestnicy Spotkania mieli również okazję na chwilę relaksu czy wymianę zdań na temat zaprezentowanych występów i spontanicznych rozmów  z zaproszonymi Gośćmi  -  przy kawie, herbacie i domowym cieście. Nikt nie pozostawał tu bierny, nawet przybyłe dzieci doskonale odnalazły się podczas Wieczornicy,  upamiętniającej żołnierzy, wielu "zwykłych" ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę. Dzięki takim spotkaniom pamięć o Nich przetrwa w następnych pokoleniach. Tego możemy być pewni.

Składamy Serdeczne Podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Wieczornicy.
Pani Patrycji Idzik i grupie Orląt za prezentację, Rodzicom i Pracownikom przedszkola za poczęstunek oraz  Absolwentom naszego przedszkola – Aleksandrze Kmieć za akompaniament i Marcelowi Przywara za oświetlenie.
Mamy nadzieję, że to nastrojowe spotkanie przybliżyło najmłodszych do zrozumienia tak trudnych pojęć jak patriotyzm.

Relacja i zdjęcia TvS

Obraz może zawierać: 14 osób, ludzie stoją