Blue Flower

W przedszkolu organizujemy spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.
4 grudnia 2019 r. gościliśmy w gr. IV ratownika medycznego - pana Wojciecha Idziora. To było nie tyko miłe, ale ważne spotkanie. Celem zajęć przeprowadzonych przez ratownika było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Przedszkolaki przypominiały sobie najważniejsze telefony alarmowe służb ratowniczych, uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Z zaciekawieniem obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie. Uczyły sie jak opatrywać rany i same na swoich kolegach wykonywały bandażowanie ręki i nogi. Dużą atrakcją były Fantomy szkoleniowe dzidziusia i starszego dziecka, na których dzieci ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy. 
Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne pomogły w łatwiejszym zapamiętaniu kolejności wykonywania czynności i przełamaniu oporów w udzielaniu pierwszej pomocy. Sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami.
Na koniec zajęć Pan Wojtek wręczył dzieciom śmieszne balonowe głowy z nadmuchanych rękawiczek, które sprawiły im dużą radość.
Dziękujemy naszemu gościowi za przybycie do naszego przedszkola. Taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związaną z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. 
Spotkanie odbylo się w ramach preorientacji zawodowej.  Celem spotkania z Panem Wojtkiem było poszerzenie wiedzy oraz zainteresowań dzieci na temat zawodu ratownika medycznego oraz wyrobienie szacunku do często niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy.

 

Więcej zdjęć poniżej