Blue Flower

   Znalezione obrazy dla zapytania „bądźmy razem na święta

Bądźmy "Razem na święta” – takie hasło przyświecało akcji, w którą aktywnie włączyły się dzieci z naszego przedszkola. Jej organizatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja służyć ma przede wszystkim rozprzestrzenianiu szeroko pojętego wolontariatu poprzez zachęcanie dzieci do okazywania innym życzliwości, empatii dowodów pamięci, do pomagania tym wszystkim, którzy potrzebują wsparcia i pomocy innych. Matka Teresa z Kalkuty napisała, że „Miłość to owoc każdej pory roku, więc zawsze jest w zasięgu ręki”. Okres świąteczny to taka specjalna pora roku, w której tych „owoców miłości” powinno się rozdawać jak najwięcej…Każdy przecież w zasięgu ręki ma zawsze coś, czym może się podzielić z innymi …

W naszym przedszkolu dzieci przyniosły dary dla Rodaków z Ukrainy (akcja „Pomóżmy Rodakom z Ukrainy”), poza tym wykonały kartki świąteczne dla emerytowanych pracowników PPNr 2, a także kartki i własnoręcznie upieczone pierniki dla podopiecznych Hospicjum w Sędziszowie Małopolskim i Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.
Poprzez właśnie takie małe gesty dzieci uczą się wrażliwości na innych ludzi.

Za udział w akcji nasze przedszkole otrzymało Dyplom od Ministra Edukacji Narodowej