Blue Flower

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadziów. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadziów na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W tym roku był to dzień 31 stycznia , kiedy to w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadzia. Dzieci z grup III, IV i VI w pięknej scenerii, w miłej atmosferze z dużym zaangażowaniem zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w programie przygotowanym specjalnie z myślą o najukochańszych Babciach i Dziadziach! Już od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek. Na jasełkowe spotkanie zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, Aniołowie, Trzej królowie i Pastuszkowie. Do szopki przyszły też Dzieci, Krakowianka i Krakowiak a także niecodzienni goście: Św. Mikołaj oraz Kominiarz. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Dzieci świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy i pastorałki. W drugiej części naszego występu przedszkolaki zadedykowały wiersze i piosenki wszystkim babciom i dziadziom. Na koniec przedstawienia zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły swoim zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń. Szczęśliwe twarze babć i dziadziów oraz uśmiechnięte buzie przedszkolaków pokazują jak wiele radości przyniosło wszystkim to spotkanie. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadziom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo u wszystkich pozostanie w pamięci.