Blue Flower

 

 

28 stycznia chętne dzieci z grupy IV, V i VI udały się na przedstawienie teatralne „Przyjaciele z Bullerbyn” na podstawie książki autorstwa Astrid Lindgren pt.,,Dzieci z Bullerbyn". Przedstawienie zostało wystawione w Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Aktorzy  urzekli  nas  swoją  energią  i  kreatywnością  przy  wprowadzaniu w magiczny świat, niezapomnianych przygód - zabawę w Indian, poszukiwanie skarbów, przebieranki czy przesyłanie wiadomości „sznurkową pocztą”. Pokazali, że warto cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma .
Bullerbyn to wioska w Szwecji, leżąca na wzgórzu, otoczona lasami i jeziorami. Jest bardzo mała, liczy jedynie trzy zagrody – Północną, Środkową i Południową. W każdej z nich mieszka jedna rodzina.
Historie dzieci z Bullerbyn poznajemy z perspektywy Lisy, dziewczynki uczynnej i przesympatycznej, dla której ważna jest pomoc innym, opieka nad zwierzętami oraz „nieznośni”, ale ukochani bracia – Lasse i Bosse. Ważne są też mieszkanki zagrody Północnej. To właśnie z Anną oraz Brittą nasza bohaterka przeżywa niezwykłe przygody. Wspólnie z rówieśnicą Anią oddaje się interesującym zabawom, różniącym się od „szaleństw” współczesnych dzieci. W zagrodzie Południowej mieszka ze swoją rodziną kolejny przyjaciel,Olle.
Opowiedziana  językiem teatru historia uczy  odpowiedzialności, pracowitości, odwagi i przyjaźni. Wspaniała gra aktorów oraz dowcipne dialogi przeplatane były przebojowymi piosenkami. 
Naszym przedszkolakom bardzo podobała się ta teatralna podróż do osady Bullerbyn, mimo, iż realia życia nieco się zmieniły…