Blue Flower

21 lutego nasze przedszkole odwiedził Pan Benedykt Czapka  - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. W zajęciach ”Sędziszów Młp. 28 lutego świętuje swoje 537 urodziny" uczestniczyła grupa III, V i VI. Zaproszony gość przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat naszego miasta. Podczas prezentacji przedszkolaki zobaczyły jak wyglądał Sędziszów Młp. dawno temu. Dzieci dowiedziały się jaki jest herb swojego miasta, w jakim regionie Polski leży ich miasto, kto nadał prawa miejskie, a także zobaczyły prezentację dawnych zdjęć na których był; Ratusz, Parafia Sędziszów Małopolski. Klasztor oo. Kapucynów, Stary dworzec kolejowy, pierwsze przedszkole „Ochronka” Staw Skrzynczyna. Dzięki temu spotkaniu dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o swoim mieście. Później w ramach realizowanego projektu w naszym przedszkolu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zaproszony gość przeczytał nam wiersze Michała Rusinka „Jaki znak twój” – wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości. Miłym zaskoczeniem dla przedszkolaków było otrzymanie od Pana dyrektora pięknych książek. Serdecznie dziękujemy za otrzymane prezenty.

Zdjęcia oraz Relacja TvS