Blue Flower

                                                    Akcja Zdrowo i Sportowo by Kids&Sport 

Dzieci z grupy IV w miesiącu listopadzie przystąpiły do Ogólnopolskiej akcji „Zdrowo i Sportowo”. Akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat). Skierowana jest do dzieci, nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli, nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej. Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

Akcja Zdrowo i Sportowo, to również tematy związane z odżywianiem , odpoczynkiem, higieną i bezpieczeństwem dzieci. Nie w ilości, a w jakości zarówno ruchu, jedzenia jak i snu, tkwi klucz do zdrowia i radości.

Do tej pory dzieci uczestniczyły w następujących zajęciach w/w akcji: ćwiczenia i zabawy sportowe „ Praca domowa z WF-U” oraz "Junior sam w toalecie" w ramach obchodzonego 19 listopada Światowego Dnia Toalet - przypomnienie sposobów dbania o higienę ogólną, a w szczególności nastawioną na korzystanie z toalety i jak „ krok po kroku” powinna wyglądać wizyta w toalecie w domu i w toalecie publicznej. Przed nami kolejne zadania . Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy je realizować z wielką radością.