Blue Flower

Być uprzejmym i życzliwym to znaczy posiadać umiejętność przyjaznego współżycia z innymi ludźmi.
Dziecko nauczone tych wartości w swym najbliższym środowisku rodzinnym
będzie równie uprzejme i życzliwe w społeczeństwie.” /
Brigitte Beil

Dzień 21 listopada w kalendarzu to Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzimy w naszym przedszkolu już kolejny rok. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na żółto. Dekoracja na holu również była w tych kolorach. W czasie zajęć dzieci bawiły się przy zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie. Rozmawiały o tym „Jak być uprzejmym.” Oglądały filmy dydaktyczne na temat życzliwości, śpiewały piosenkę o ważnych słowach magicznych: proszę, dziękuję, przepraszam. Najmłodsze dzieci wycinały serduszka i naklejały na kolorowe karteczki, starszaki układały wyrazy dotyczące Dnia Życzliwości. Na zakończenie były robione pamiątkowe zdjęcia. Z naszej placówki zostały również wysłane pozdrowienia oraz życzenia do przedszkoli i szkół w naszej gminie a także do Urzędu Miasta oraz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Sędziszowie Młp.

Święto Życzliwości to najdłuższa tradycja na świecie. Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tegoż wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław. Co roku jednak przybywa miast, które z tej okazji organizują przeróżne festyny, koncerty, czy akcje charytatywne. Ideą całej akcji jest promowanie życzliwości i zachęta do czynienia dobrych uczynków.