Blue Flower

Dzień Dinozaura - napis - Printoteka.pl


W piątek 26 lutego
w naszym przedszkolu w gr. I i V obchodziliśmy nietypowe święto - DZIEŃ DINOZAURA.

          W grupie I naszą zabawę rozpoczęliśmy od prehistorycznego opowiadania i wiersza. Dzieci brały udział w rozmaitych grach, zabawach, malowały farbami ulubione dinozaury. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w zabawach matematycznych oraz ruchowo-naśladowczych, wykonaliśmy ćwiczenia związane z dinozaurami np.: pływaliśmy pod wodą jak Spinozaur lub naśladowaliśmy ryk Tyranozaura, chodziliśmy po śladach dinozaurów. Wielu tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej. Dzień był bardzo udany i głośny. Każdy przedszkolak doskonale wcielił się w rolę dinozaura.


            Dzień Dinozaura również w grupie V był wspaniałą okazją do zainteresowania dzieci i zdobycia przez nie wiedzy o prehistorycznych stworach, które  niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Wydarzenie to odbyło się z udziałem wspaniałej zabawy ale również sporej dawki nauki. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu tych wielkich gadów: jak się wylęgały, kiedy żyły, jak wyginęły, czym się żywiły, jakie są ich gatunki i rodzaje. Poznały one również prace paleontologów, dzięki którym możemy teraz dowiedzieć się jak wyglądały dinozaury i obejrzeć ich szkielety w muzeach. Następnie
wychowankowie wykonywali zadania z różnych dziedzin. Rozwiązywali zagadki czy np. układali własnego dinozaura z rolek. Wiele frajdy przyniosła im zabawa w paleontologa, podczas której odkrywały szkielet dinozaura ukryty w piasku. Wszystkie dzieci tego dnia mogły wejść do Groty Dinozaurów, czyli specjalnie przygotowanej na tę okazję dekoracji znajdującej się w sali. Wspaniałą przygodę zakończyły wykonaniem „Balonowych dinozaurów”.
Dzieci przejawiają zainteresowanie tymi gadami, więc ten dzień bardzo im się podobał.