Blue Flower

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2008


Tegoroczną akcję "Sprzątanie świata" zaplanowaliśmy na dzień 19 września 2008 r.
Jednak w tym roku zawiodła niestety aura - było bardzo zimno i mokro, padał ulewny deszcz.
W związku z tym zorganizowaliśmy zastępczą akcję na terenie przedszkola. W sali gr. III odbyły się zajęcia edukacyjne poprzez zabawę i działanie pod hasłami „Ziemia w Twoich rękach”, „Co mogą zrobić dzieci, aby nie rosła góra śmieci”, „Posprzątajmy nasze lasy”. "Ziemia w Twoich rękach" dla dzieci z całego przedszkola.
Pani Jola w bardzo zabawowy sposób dostarczyła przedszkolakom informacji nt ekologii, objaśniła dzieciom znaczenie kolorów koszy na śmieci, a one próbowały segregować do odpowiednich worków porozrzucane odpadki – rekwizyty ,,na wysypisku".
Kolejnym punktem spotkania był konkurs wiedzy dla dzieci, słuchanie wiersza „Kosz na śmieci” oraz zabawa ruchowo - naśladowcza do piosenki ,,Leśne duszki" . Po tak ciekawych zajęciach dla naszych wychowanków nie będzie obce słowo ,,RECYKLING", zapamiętają, co należy zrobić z puszką czy plastikową butelką, zanim wrzucą ją do odpowiedniego kubła na śmieci.
W związku z nieustającym deszczem nauczycielki i przedszkolacy postanowili przełożyć sprzątanie na inny dzień, gdy pogoda będzie bardziej sprzyjająca.