Blue Flower


VIII GMINNA SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA O PUCHAR BURMISTRZA


Dnia 2 czerwca 2017 r na hali przy sędziszowskim gimnazjum odbyła się VIII GMINNA SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA 2017 O PUCHAR BURMISTRZA. Organizatorem tegorocznej olimpiady było Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Młp., w której wzięły udział dzieci z sześciu przedszkoli gminnych. Przed rozpoczęciem olimpiady odbył się pokaz akrobatyczny dzieci przygotowany przez Reginę Małek- Wicemistrzynię Europy w Akrobatyce Sportowej i finalistkę programu "Mam Talent".
Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie aktywności ruchowej oraz utrzymanie prawidłowej postawy ciała poprzez ćwiczenia.
Mali sportowcy wzięli udział w 6 konkurencjach indywidualnych  i drużynowych, w których wykazali się dokładnością, sprawnością, szybkością oraz sprytem. Pokazali, że znajomość podstawowych zasad bezpiecznej zabawy nie jest im obca.  Wszystkie drużyny dzielnie walczyły, a ich zaangażowanie zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności. Swoje pięć minut mieli także dyrektorzy szkół i przedszkoli, którzy wykonali rzut beretem na odległość. Po skończonych konkurencjach sportowcy udali się słodką przekąskę oraz wodę mineralną, a jury na podliczanie punktów. Punktem kulminacyjnym było wręczenie medali, indywidualnych i drużynowych dyplomów, statuetek oraz nagród, a burmistrz Bogusław Kmieć  wręczył zwycięskiej drużynie z Góry Ropczyckiej ufundowany puchar przejściowy. Niestety tym razem nie udało się nam zająć miejsca na podium. Mimo to wiemy, że wszyscy jesteśmy świetnymi sportowcami i zwycięzcami,.. i pamiętamy, że sport to przede wszystkim zdrowie i dobra zabawa.

Zdjęcia Telewizji Sędziszów Młp. OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW