Blue Flower

KONKURS PIOSENKI  O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ INSPIROWANY ODGŁOSAMI PRZYRODY

 


W piątek,  9 czerwca 2017r. w
 Publicznym Przedszkolu Nr 2 im. Janusza Korczaka w Sędziszowie Młp. odbył się Przedszkolny Konkurs Piosenki o tematyce ekologicznej inspirowanej odgłosami przyrody. Skierowany  był do sześciu grup  przedszkolnych.  Celem konkursu była  popularyzacja ekologicznych postaw dzieci  poprzez muzykę, śpiew,  rozbudzanie zainteresowania  tematyką ekologiczną., rozwijanie aktywności twórczej wychowanków oraz prezentacja umiejętności wokalnych. Podczas  zmagań, w których przedszkolaki dzielnie ze sobą rywalizowały, Jury stanęło przed arcytrudnym zadaniem wyłonienia  najpiękniej zaśpiewanej piosenki o tematyce ekologicznej, która była inspirowana odgłosami przyrody. Wszystkie zaprezentowane utwory wykonano na bardzo wysokim poziomie.   Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięską drużynę.   Laureatom wręczono dyplomy  i nagrody rzeczowe. Jedną z głównych nagród była książka o Nadleśnictwie Głogów z pięknymi ilustracjami.

            Tego typu  konkursy zaszczepiają  u najmłodszych chęć  wykazania się swoim talentem przed rówieśnikami,  łącząc edukację z muzyką i wspaniałą zabawą. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci w wieku przedszkolnym odbywa się poprzez  obserwację kierowaną, wyjaśnianie otaczającego świata, uwrażliwienie zmysłów.  Aby zaspokoić ciekawość najmłodszych, należy sięgać do różnych metod, tj.: poznawanie przyrody za pomocą wszystkich zmysłów, naturalny kontakt z przyrodą poprzez obserwację, identyfikowanie okazów przyrody ożywionej i nieożywionej, odkrywanie otoczenia przez grę i zabawę, naśladowanie i odgrywanie ról a także  kontakt ze sztuką: słuchanie muzyki relaksacyjnej, odgłosów przyrody, prezentację albumów, obrazów, literatury, bajek oraz twórczość artystyczna dzieci.

 Warto podkreślić, że konkurs  organizowany był  w związku z realizacją przedszkolnej  inicjatywy i  powstającym w ogrodzie przedszkolnym  „ZIELONYM ZAKĄTKU EDUKACJI I INTEGRACJI" w ramach Projektu „Inicjatywy dla Zielonego Podkarpacia” sfinansowanego ze środków NFOŚiGW.   Biorącym udział  w konkursie i ich wychowawcom serdecznie gratulujemy!