Blue Flower

 PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY MAGICZNE OGRODY W JANOWCU

13 czerwca 2017 r. starszaki z grup V i VI wyjechały na swoją przedostatnią już  wycieczkę do Tematycznego Parku Rodzinnego „Magiczne Ogrody” w Janowcu. Magiczne ogrody to 14 krain tematycznych wkomponowanych w piękny krajobraz w których zamieszkuje 30 interaktywnych, ruchomych figur pobudzających dziecięcą ciekawość i fantazję. To piękne miejsce z wieloma wyjątkowymi gatunkami drzew, kwitnących krzewów, pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające wspaniałej zabawie i poznawaniu przez dzieci nowych umiejętności. Jest to pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Opowieść o Czarodzieju Zoranie, twórcy ogrodu, przekazywana jest gościom przez ponad trzydzieści ruchomych figur. 

Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Podczas pobytu w ogrodach na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: gry i zabawy sportowe z animatorem, wizyta w krainie wróżek Smużek, zabawy w Grodzie Krasnoludzkim i Podgrodziu szkoleniowym, zabawy w krainie Bulwiaków, zabawy na Robankowej Łące i Smoczym placu zabaw. W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę w której mieszkały ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło pole z gigantycznymi marchewkami, Robanki, śpiewający skrzat, mruczące drzewa oraz  Mroczysko, strefa w której trzeba zmierzyć się z własnym strachem. W mrocznej, bagnistej krainie pełnej jaszczur i jadowitych węży, Araga –władcę czarnej magii strzeże czterech szarych strażników. Tylko najdzielniejsi mogli tam wejść, inni zostali za bramą w obawie o własne bezpieczeństwo. Ostatnią super atrakcją była przejażdżka na tratwach, a zaraz po niej pyszne lody.  
        
Wycieczka do Magicznych Ogrodów to wspaniała przygoda, to również okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, na wspólnej zabawie. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Szczęśliwi, choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do domu.