Blue Flower

  RATOWNIK WODNY Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

 

W dniu 19.06.2017 r zagościł w naszym przedszkolu Pan Mateusz Skoczek – ratownik wodny i przeprowadził prelekcję dla przedszkolaków pt. „Bezpieczne dziecko na wakacjach” Głównym celem było zdobycie podstawowych informacji na temat zasad jakich należy przestrzegać nad wodą, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Założeniem było przygotowanie dzieci do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznej kąpieli i wypoczynku nad wodą. Dzieci dowiedziały się, że kąpać się należy jedynie na kąpieliskach strzeżonych przez ratowników wodnych oraz w jakich sytuacjach obowiązuje zakaz kąpieli. Ponadto dzieci wykazały się znajomością podstawowych zasad bezpiecznej kąpieli oraz wiedziały kiedy na kąpieliskach wywieszana jest czerwona flaga. Zajęcia przebiegały bardzo sprawnie i  w znakomitej atmosferze. Miejmy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy na temat podstaw pierwszej pomocy oraz zasad zachowania się nad wodą dzieci w bezpieczny sposób będą spędzać czas wolny nad morzem, jeziorem oraz na basenie.
Warto podkreślić, że spotkanie z ratownikiem było zorganizowane w ramach akcji  BEZPIECZNE WAKACJE 2017 realizowanej w naszym przedszkolu.