Blue Flower


WYCIECZKA 6-LATKÓW DO BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH 
                                       W RZESZOWIE

 

Dnia 5 grudnia 2008 roku 6-latki z  naszego przedszkola odwiedziły jednostkę wojskową Strzelców Podhalańskich stacjonującą w Rzeszowie. Były to odwiedziny niezwykłe, żołnierze bowiem obchodzili Święto Garnizonu. Dzieci mogły wejść na teren jednostki, z bliska zobaczyć dowódcę, porozmawiać z żołnierzami, oglądnąć sprzęt wojskowy i potrzymać w ręce prawdziwy karabin. Nasze pociechy z zainteresowaniem oglądały izbę pamięci i poznały historię garnizonu. Ale chyba największe wrażenie wywarła na nich uroczysta defilada wojskowa - piękne mundury oraz równiutkie wojskowe kroki…Przedszkolaki mogły obejrzeć oddział żołnierzy podczas akcji, usłyszeć prawdziwe strzały i oglądnąć żołnierzy łapiących „terrorystów”.
Nasze pociechy chcąc wyrazić swą wdzięczność recytowały wiersze, śpiewały piosenki – może były trochę nieśmiałe, ale chciały pokazać, że pamiętają, że doceniają to co żołnierze dla nich robią. Dostały kolejną lekcję podczas której dowiedziały się, że nasze wojsko stara się za wszelką cenę nieść nadzieję a nie strach i że właśnie dzięki niemu możemy czuć się bezpiecznie.
Należy wspomnieć, że dzieci z naszego przedszkola nie po raz pierwszy spotkały się ze Strzelcami Podhalańskimi oko w oko. Można powiedzieć, że to już przyjaźń. Nasze dzieci robią śliczne kartki świąteczne dla żołnierzy, wysyłają im życzenia z okazji różnych świąt. Kiedyś, kiedy opuszczą już mury przedszkola, na pewno nie zapomną kim dla nas są Ci, których mogły odwiedzić.