Blue Flower

 Dzieci są naszą przyszłością. To właśnie w okresie dzieciństwa kształtuje się ich przyszłe postawy. A gdyby już od najmłodszych lat poznawały różnorodność świata? Wiedza o innych kulturach, językach czy zwyczajach pomoże im w przyszłości bardziej otworzyć się na otoczenie.

International Kindergarten i KidSPEAK to projekty prowadzone przez organizację AIESEC, które skierowane są do przedszkoli i szkół podstawowych. W ramach tych projektów, wolontariusze z całego świata przedstawiają dzieciom swoją kulturę, ucząc je języka angielskiego. 
         AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka działająca od 65 lat. Aktualnie łączy 125 krajów, między innymi Chiny, Brazylię, Australię, Singapur, Malezję i wiele innych. Celem projektów adresowanych do najmłodszych jest otwieranie ich na świat i szerzenie tolerancji kulturowej /http://aiesec.pl/

Od 19 - 30 czerwca w naszym Przedszkolu gościmy dwie studentki – jedna z nich pochodzi z Chin- Helen (Ruoning Zhang), druga z Tajlandii - Kat (Chomptunut Sattayanuwat). Dzieci w czasie zajęć z dziewczętami mają okazję poznawać kulturę dalekiego wschodu , zwyczaje Tajlandii i Chin, różnice między Europą a Azją. Tego wszystkiego nie przeczyta się w żadnym informatorze, a media często zniekształcają wyobrażenie o poszczególnych krajach. To obustronna wymiana pozwalająca z nieco innej perspektywy spojrzeć na nas samych i postrzeganie naszego kraju przez obcokrajowców. Codzienne spotkania dają możliwość wykorzystania w praktyce pierwszych słów i wyrażeń języka angielskiego. Dzięki temu dzieci stają się otwarte i tolerancyjne i otwarte wobec innych kultur. Wspólna zabawa z gośćmi z zagranicy dostarcza dzieciom wiele ciekawych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.