Blue Flower

   

W środę 25 października 2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się  żywa lekcja przyrody : "Świat Modliszek”. Pan Krzysztof Pach – entomolog, fotograf, pasjonat terrarystyki, miłośnik zwierząt i owadów polskich i egzotycznych, takich jak motyle ( prezentowane już w naszym przedszkolu), modliszki, chrząszcze itp. tym razem przywiózł ze sobą okazy modliszek z różnych zakątków świata. Pokaz rozpoczął się od krótkiej prelekcji dotyczącej życia modliszek. Zaprezentował dzieciom kolorowe plansze, które ułatwiły im poznanie budowy oraz wyglądu modliszki a także jej rodzajów. Kolejnym punktem spotkania był pokaz żywych modliszek z najdalszych zakątków świata. Mogliśmy podziwiać modliszki z Tajlandii, które były duże i bardzo skoczne, a także takie, które swoim wyglądem przypominały suchy listek. Jednakże największym zainteresowaniem i podziwem cieszyły się modliszki storczykowe, które były bardzo małe i delikatne, ale za to piękne  jak dobrze wszystkim znane kwiaty. Najodważniejsze dzieci mogły wziąć modliszkę na rękę i przyjrzeć się jej z bliska. Taki kontakt ze światem przyrody jest dla dzieci zdecydowanie najciekawszą formą nauki.