Blue Flower

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKAPASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA   

„Dziś jest nasze pasowanie
Są tu nasze drogie panie
Już od dzisiaj przyrzekamy
Że przedszkole pokochamy..."


21 listopada 2017 roku był wyjątkowym  dniem dla naszych milusińskich, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli prób przedszkola. Przez kilka ostatnich tygodni dzieci nabierały odwagi i doświadczenia w prezentowaniu swoich umiejętności na małej przedszkolnej scenie. I stało się. We wtorkowy poranek odbyła się wielka uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci - maluszki z grupy I oraz dzieci nowo przyjęte ze starszych grup. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor przedszkola.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły… Była radość, duma i śmiech, ale też łzy niektórych dzieci, wywołane stresem przed pierwszym publicznym występem. Prezentując się przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Tylko nieliczni schronili się w ramionach swoich rodziców.

Puntem kulminacyjnym spotkania była Ceremonia ślubowania. Dzieci ślubowały, że będą przestrzegać zasad obowiązujących w przedszkolu, zgodnie  bawić się, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, być dzielnymi przedszkolakami. Przysięgę złożyli także rodzice wobec swoich dzieci. Ślubowali: zawsze mieć w pamięci, że  dziecko jest unikalnym darem, słuchać uważnie o czym mówi i zawsze z nim rozmawiać, pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach, doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze, przytulać je oraz cieszyć się jego dzieciństwem. Niejednemu z rodziców łezka zakręciła się w oku… 

Następnie Pani Dyrektor wielkim czarodziejskim ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego dnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. 
Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia.


Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pomoc, zaangażowanie, pozyskanie sponsorów przygotowanie drobnych upominkow dla dzieci. Fundatorem prezentów była firma Aleksander, Czuczu oraz sklep Jubilatka. Serdecznie Dziękujemy.