Blue Flower

W dniu 27.11.2017 dzieci z grupy VI,  dzięki uprzejmości pani  Elżbiety Baran mogły uczestniczyć  w zajęciach z informatyki. Pani Ela wprowadziła dzieci w świat programowania poprzez ciekawe zabawy w kodowanie. Dzieci chętnie  próbowały swoich sił w zadaniach stawianych przez prowadzącą. Było to niezwykłe przeżycie , kiedy udało się prawidłowo wykonać zadanie. Zabawy   w programowanie na dywanie bardzo przypadły dzieciom  do gustu, dlatego myślimy, że już  w przedszkolu będziemy sprawdzać swoje siły w programowaniu. Przecież już wiemy na czym to polega!.  PROGRAMOWANIE – CO TO ZNACZY?  Programowanie można prosto opisać jako pisanie instrukcji dla komputera

Dziękujemy pani Eli za atrakcyjne zajęcia i że mogliśmy popróbować sił na macie edukacyjnej.

W dzisiejszych czasach  spotykamy się z komputerami niemal na co dzień, dlatego też dzieci już na etapie przedszkola poznają podstawy korzystania z różnych urządzeń multimedialnych….

Jeszcze kilkanaście lat temu nie istniało tak wiele urządzeń medialnych, bez których trudno wyobrazić sobie obecnie codzienne życie. Postęp technologiczny spowodował pojawienie się nowych, wielofunkcyjnych  i mobilnych urządzeń stanowiących połączenie różnych rodzajów form przekazu. Ułatwiają one dostęp do informacji oraz wykonywanie wielu czynności. Urządzenia multimedialne coraz częściej trafiają do rąk bardzo małych dzieci stając się ich zabawką lub modnym gadżetem. Pełnią one przy tym głównie funkcję rozrywkową i edukacyjną, chociaż zdarza się również ,że opiekuńczą.
Rodzice pełnią bardzo ważną rolę w edukacji medialnej dziecka. Oprócz zaopatrywania dzieci w nowoczesne urządzenia  i umożliwiania  dostępu do najnowszych technologii mogą wyposażyć dzieci w umiejętności właściwego wykorzystywania ich możliwości. To oni często decydują o rodzajach aplikacji, z jakich korzystają dzieci, określają czas ich pracy oraz sposoby gromadzenia i przetwarzania informacji.
Pamiętajmy ,że nowe technologie rozwijają logiczne myślenie, kreatywność, zdolności poznawcze .W prowadzajmy zatem dzieci w świat robotyki  i gier, ale pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci.