Blue Flower

 

Dzień 10 stycznia 2018 r. to data, która dzieciom z  grupy V naszego przedszkola będzie się „słodko” kojarzyć. W tych dniu, przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach teoretyczno-praktycznych w Małej Akademii Słodkości, która powstała przy Fabryce Ciastek Mondelez International w Jarosławiu. W trakcie wizyty, dzieci zapoznały się z bogatą historią fabryki ciastek, przedstawioną za pomocą krótkiego filmu wyświetlonego w specjalnej sali konferencyjnej, wyposażonej w oryginalne, poddane renowacji fotele z dawnego kina ,,Westerplatte” w Jarosławiu oraz dowiedziały się między innymi, że fabryka ciastek powstała aż 85 lat temu, a pierwszymi jej wyrobami były suchary dla wojska. Obecnie Mondelez International zatrudnia 500 osób. Ciastka, które produkuje powstają według 30 receptur. Aż 80 % produkcji jest na export, do 20 krajów, w tym Izraela i Australii. W następnych salach, ozdobionych kolorowymi grafikami i symboliczną rzeką San, dzieci poznawały tajniki powstawania słodkich wyrobów, począwszy od surowców, które sprowadzane są do produkcji ciastek, przez skomplikowane procesy, aż po sam wypiek ciasteczek.
Największą atrakcją dla dzieci okazała się  możliwość samodzielnego wykonania  i upieczenia ciasteczek. W trakcie oczekiwania na gotowe wypieki, uczniowie mogli do woli degustować i smakować ciastka oraz inne smakołyki produkowane w fabryce oraz obejrzeć teledyski promujące fabrykę Mondelez w Jarosławiu. Czekała na nich również niezwykła waga - „Miara Słodkości”, która wskazywała, czy są "łakomym pieguskiem", czy może „czekoladowym smakoszem”, oraz Wehikuł Czasu, który przenosił ich w świat dawnych opakowań.
 Na pożegnanie dzieci  zostały obdarowane słodką niespodzianką, co sprawiło im ogromną radość. Serdecznie dziękujemy zespołom pracowników fabryki, dzięki którym mieliśmy okazję miło i „słodko” spędzić czas w „Małej Akademii Słodkości”. Dziękujemy także Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczki.