Blue Flower

Mimo, że za oknem zima i mróz, Święto Babci i Dziadzia to najcieplejszy dzień w roku. Dlaczego? Powodem takiej atmosfery jest  obecność Osób, które przychodzą w tych dniach do naszego przedszkola. Babcia   i  Dziadziu - dla swych wnuków  zawsze mają  czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.
Dzień Babci  i Dziadzia w naszej placówce na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Spotkania  odbywały się przez trzy dni: 24, 25 i 26 stycznia 2018 roku . Każda grupa wiekowa przygotowała program artystyczny. Pani Dyrektor  ciepłymi słowami witała szanownych Gości, składając im serdeczne życzenia. Babcie i Dziadziowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce, inscenizacje związane tematycznie z tymże Świętem oraz Jasełka . Mali artyści z dużym przejęcie i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”, które bardzo wzruszało Gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Babcie i Dziadziowie ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami i darowanym słodkościami dziękowali za występy.  Takie spotkania -  pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Jak co roku,  dopełnieniem każdej uroczystości była wizyta Dzielnicowych Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim mł. asp. Stanisława  Patro i asp. szt. Marcina  Kwaśniaka, która miała na celu zwiększenie świadomości ludzi starszych i uczulenie ich na pewne sytuacje niejednokrotnie prowadzące do przykrych zdarzeń.  Otóż Seniorzy łatwo mogą stać się ofiarami oszustów i naciągaczy. Osoby starsze, które czując się samotnie, schorowane, a także poprzez swoją ufność, często niepełnosprawność -  narażane są w większym stopniu na działania ze strony przestępców. Padają ofiarami oszustw, wyłudzeń, kradzieży. Dlatego, aby ograniczyć liczbę tego typu zdarzeń oraz zapobiec podobnym,  policjanci przypomnieli zebranym Gościom o kilku podstawowych zasadach postępowania – potrzebnych każdemu, bez względu na wiek. Bardzo dziękujemy Panom Dzielnicowym za bezcenne wskazówki, jak żyć bezpieczniej.