Blue Flower

Podobny obraz

Aby wyjść Rodzicom naprzeciw i pokazać, w jaki sposób można aktywnie z dzieckiem korzystać z komputera organizujemy szkolenie dla chętnych Rodziców i Dzieci z gr. V i VI nt. „PODSTAWY PROGRAMOWANIA BALTIE czyli twórcze i proste programowanie w języku obrazkowym dla dzieci. Jest to jedno z zaplanowanych działań w ramach obchodów DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018.

Szkolenie odbędzie się w naszym przedszkolu w poniedziałek tj. 26 lutego o godz. 15.45.
Prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu (u nauczycielek poszczególnych grup)  i zabranie ze sobą przenośnych komputerów. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej i niepowtarzalnej oferty.

Co to jest Baltie ?????  

Czy dzieci mogą programować ? Tak, jeśli tylko znają program Baltie - środowisko programowania dla uczniów w każdym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Niepowtarzalną cechą Baltiego jest "obrazkowe" tworzenie kodu źródłowego, praktycznie bez używania klawiatury i znajomości innych języków programowania. Dzieci – uczniowie łatwo i intuicyjnie wykorzystują elementy graficzne, za pomocą których tworzą programy. 
Czarodziej Baltie to główna postać tego programu. Umie on wykonywać różne polecenia i czarować. Uczniom młodszym spodoba się praca na gotowych elementach, dużo grafiki i prostej animacji.

Praca w programie Baltie to połączenie zabawy z nauką, łagodne przejście od tworzenia obrazków do programowania. Programowanie wspomaga rozwój dzieci, uczy ich logicznego myślenia, daje ogromną satysfakcję i uczy konsekwentnego dążenia do celu. Praca z programem Baltie pokazuje, w jaki sposób można aktywnie korzystać z komputera.