Blue Flower

     Dnia 28.02.2018 r. do naszego przedszkola zawitało Mobilne Oceanarium – ( pierwszy w Polsce tego typu projekt edukacyjny dla dzieci). Zaletą tego projektu jest połączenie edukacji z rozrywką, a  co za tym idzie i interesującą formą nauki. Pierwszą atrakcją spotkania była możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów: różnorodnych muszli, modeli ryb czy na przykład zębów rekina. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały rozłożone eksponaty. Wielkim przeżyciem dla maluchów było dotknięcie niezwykłych okazów muszli morskich oraz posłuchanie szumu oceanu.
     Następnym punktem spotkania było zaproszenie do specjalnej kopuły ustawionej w jednej z sal przedszkolnych, gdzie wyświetlona została prezentacja 3D. Przedszkolaki mogły odbyć niezwykłą podróż w głąb oceanu oraz zobaczyć  wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i odnieść wrażenie przebywania na dnie oceanu. A wszystko to za sprawą pływających wokół ryb oraz nurków. W czasie pokazu lektor tłumaczył zagadnienia związane z życiem w oceanie, opowiadał o bogatej florze i faunie głębin morskich. Wielkim zaskoczeniem dla podopiecznych okazała się informacja o tym, iż delfin nie jest rybą, a ssakiem.     Ta inspirująca podwodna podróż w głąb oceanów była dla dzieci z naszego przedszkola źródłem wielu pozytywnych wrażeń, które z pewnością na długo zagoszczą w ich pamięci. Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków znajduje się świeżo zainspirowany - przyszły badacz głębin.
Dziękujemy za tak interesującą dla nas wszystkich przygodę !!!