Blue Flower

                            Znalezione obrazy dla zapytania quiz matematyczny dla dzieci

    

12 marca w poniedziałek odbył się w naszym przedszkolu quiz matematyczny, w którym wzięły udział dzieci z grupy IV i V. Celem quizu było - rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia oraz kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i umiejętności pokonywania trudności. Zadaniem naszych przedszkolaków było rozwiązanie zadań opartych o nowoczesne metody nauczania, m.in. metoda E. Gruszczyk- Kolczyńskiej, pozwalająca dzieciom na eksperymentowanie i samodzielność w dochodzeniu do prawidłowych rozwiązań. Przedszkolaki rozwiązywały zadania m. in. z zakresu znajomości figur geometrycznych, liczb, orientacji w przestrzeni, klasyfikowania zbiorów, orientacji w czasie, tworzyły działania, przeliczały liczmany. Dzieci nie miały trudności, poradziły sobie doskonale. Przedszkolaki świetnie się bawiły jako mali matematycy,  a przy okazji pokazały, ile potrafią. Dziękujemy za udział w quizie.