Blue Flower

W dniu 19.04.2018 r. gościliśmy w naszym przedszkolu, w grupie I i IV ratownika medycznego pana Janusza Kmiecia. To było nie tyko miłe, ale ważne spotkanie. Celem zajęć przeprowadzonych przez ratownika było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Dużą atrakcją był Fantom szkoleniowy / cyt „Pan bez nóg” J/.
Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami. Naszemu gościowi dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola. Taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związaną z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.