Blue Flower

POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ to już mała tradycja naszego przedszkola. Impreza została zorganizowana 23 kwietnia z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Jest to ważne święto i ważny dzień, w którym wszyscy powinni choć przez chwilę pomyśleć o planecie na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Tego dnia w grupach odbywały się pogadanki i zajęcia dotyczące ekologii. Następnie w nowo powstałym „Zielonym zakątku edukacji i integracji” odbył się POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ, podczas którego już kolejny raz dzieci udowodniły, że ekologia i moda mogą iść ze sobą w parze. Przedszkolaki zaprezentowały przed swymi koleżankami, kolegami i rodzicami niezwykłe stroje z surowców wtórnych. Zaskakujące kreacje zaprojektowane i wykonane zostały przez rodziców dzieci, którzy wykazali się ogromną pomysłowością. Do ich przygotowania bowiem wykorzystali m.in.: butelki, worki na śmieci, tekturę, wytłaczanki, pojemniki po jogurtach, plastikowe nakrętki, pudełka, płyty CD, folię, sznurki, itp. Pokaz, podobnie jak na profesjonalnych wybiegach przebiegał w bardzo miłej atmosferze, bez tremy, przy dźwiękach muzyki. I tak jak na prawdziwych pokazach każda kreacja była piękna, niepowtarzalna i zasługiwała na wyróżnienie. Wszystkie modelki i modele w nagrodę za kreatywność i umiejętne poruszanie się na wybiegu otrzymali dyplomy i chrupki. Pomysłowość projektujących stroje rodziców mogłaby być inspiracją dla projektantów mody na całym świecie.
Poprzez takie działania jak POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ pragniemy propagować  i kształtować postawy proekologiczne wśród naszych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że takie właśnie działania podejmowane m.in. z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi będą wzbudzać w dzieciach poczucie odpowiedzialności za przyrodę i zwracać ich  uwagę na wszelkie zagrożenia środowiska naturalnego.