Blue Flower

 

W piątek, 27 kwietnia w ramach programu pt.”KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” obchodziliśmy jeden z dni warzywno-owocowych - ŚWIĘTO KAPUSTY.  Z okazji tego święta wszyscy byli ubrani na zielono. W  każdej sali zostały zorganizowane zajęcia, podczas których główną rolę odegrała kapusta. Dzieci chętnie wymieniały jakie rodzaje kapusty znają i podawały przykłady kapuścianych potraw i dań.  Wszystkie  rodzaje kapust: kapustę białą, czerwoną, włoską, pekińską dzieci miały szansę zobaczyć z bliska, dotknąć i zobaczyć z ilu warstw się składa. Były kapuściane rozgrywki, utrwalenie wiadomości o cechach i walorach zdrowotnych kapusty, zagadki oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem liści kapusty przy dźwiękach "Piosenki wesołej kapusty". A na obiad dzieci z apetytem zjadły pyszne łazanki.

Dzieci z Grupy III wraz z Panią Jolą Żuczek z okazji święta kapusty ułożyły wiersz, który recytowały we wszystkich salach:
Nigdy nas smak kapusty nie znuży,
Kapusta życie nam wydłuży.
Ból z kolana wygoni
I od chorób obroni.
Z kapustą zieloną piłką
Graj o zdrowie swe szybko!
Codziennie zjedz choć listek
A będzie zdrowy wszystek.

Tuz po zajęciach rozstrzygnięto  KONKURS NA KAPUŚCIANE NAKRYCIE GŁOWY wykonane wspólnie z rodzicami w domu. Każda z 30 kapuścianych czapek była inna, oryginalna i niepowtarzalna i jury miało bardzo trudne zadanie.
Po długich obradach  wybrano trzy najpiękniejsze i najbardziej pracochłonne nakryci głowy, za które dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.
  I miejsce - Nadia Dziedzic
 II miejsce - Liliana Żmuda
III miejsce - Miłosz MazurWszyscy pozostali uczestnicy otrzymali słodycze i drobne upominki. Dziękujemy i Gratulujemy rodzicom pomysłowości i przede wszystkim chęci.
Zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach.