Blue Flower

Zdjęcie użytkownika Telewizja Sędziszów Małopolski.

W czwartkowy poranek  10 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej zorganizowany przez  Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej. Temat przewodni festiwalu to: Polska w małym sercu przedszkolaka”. Celem festiwalu było uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzięły w nim udział przedszkola działające w naszej gminie. Po przemowie zaproszonego gościa –  pana Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego, przedszkolaki  prezentowały zdolności artystyczne. Można było posłuchać ciekawych interpretacji pieśni patriotycznych i żołnierskich. Nasze przedszkole dumnie reprezentował duet: Kinga Grabowska i Szymonek Jarząb z gr.V, śpiewając „Przybyli ułani pod okienko…”. Występy nagradzane były  gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Każdy wykonawca za swój występ otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Takie wydarzenia integrują środowiska przedszkolne, kształtują u dzieci przynależność społeczną, patriotyzm. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu, a naszym przedszkolakom dziękujemy za wzruszenie i radość, którą nas obdarowali podczas występu. Gratulujemy talentu i życzymy sukcesów. Serdecznie dziękujemy również Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie do występu wspaniałych strojów.

Zdjęci a TvS