Blue Flower

 

Wokół przedszkola powinno być dużo zieleni, kwiatów, krzewów, drzew. Nie chodzi tylko o to, aby było  ładniej – chodzi po prostu o to, aby dzieci miały możliwość codziennego kontaktu z przyrodą, aby przyglądały się wszystkim roślinom z żywym zainteresowaniem, dostrzegały ich piękno,  aby się nimi opiekowały, aby  po prostu  – ceniły sobie ich towarzystwo i zaprzyjaźniły się z nimi. I z takiej – zielonej  przyjaźni – czerpały radość – a przez to –  aby miały większą wrażliwość, wyobraźnię i empatię w stosunku do każdego żywego stworzenia. Dlatego staramy się systematycznie wzbogacać nasz ogród przedszkolny o nowe rośliny.
W tym roku także pojawiły się nowe nasadzenia roślin na niezagospodarowanej jeszcze rabatce przed frontem przedszkola. W akcję włączyli się Rodzice, którzy przynieśli różnorodne sadzonki krzewów i kwiatów, a  przedszkolacy  z grupy III wraz z panią Jolą i Marysią posadziły magnolię, której nadały imię „Wolność” na cześć setnej rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości…. ; dzięki takim działaniom  nasz Zielony Kącik – staje się coraz bardziej zielony…
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom za wspaniały prezent dla Ziemi z okazji jej Święta, a tym samym prezent dla naszego przedszkola.

         
                                                                                                    Magnolia "Wolność"