Blue Flower

 Nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w ogólnopolskiej sportowej akcji organizowanej przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”- Sprintem do Maratonu. 15 maja 2018 r. wszystkie dzieci przebrane były w stroje sportowe. Biegi odbyły się na boisku „ Orlik”, który znajduje się obok naszego przedszkola. Imprezę poprowadziła pani dyrektor Renata Śliwa, która  przeprowadziła rozgrzewkę i czuwała nad prawidłowym przebiegiem imprezy sportowej. W maratonie wzięło udział 131 przedszkolaków, każde dziecko przebiegło 100 m., wspólnie pokonując dystans 13100 m. Wszystkie dzieci szczęśliwe dobiegły do mety bez otarć i kontuzji. Po zakończonej imprezie osiągnięty wynik został zsumowany i wpisany na stronę organizatora przedsięwzięcia - miesięcznika „Bliżej przedszkola” za co otrzymaliśmy Certyfikat.  Dzięki biegowym zmaganiom pokazaliśmy najmłodszym, że wspólne aktywne spędzenie czasu może być  ciekawsze niż wpatrywanie się w ekran komputera czy telewizora. Za włożony wysiłek i przestrzeganie zasady „fair play” wszyscy zostali nagrodzeni medalami, każda grupa wiekowa otrzymała pamiątkowy dyplom, a kibicujące mamy z gr I podarowały dzieciom i paniom lizaczki, za co serdecznie dziękujemy.
To było bardzo ciekawe wydarzenie, podczas którego dzieciaki mogły zaprezentować swoją szybkość i sprawność fizyczną.
Serdecznie gratulujemy przedszkolakom, które sprintem dołączyły do grupy małych maratończyków.