Blue Flower

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Publiczne Przedszkole Nr 2 im. J. Korczaka w Sędziszowie Młp. podjęło szereg działań mających na celu  stworzenie okazji do pielęgnowania już u najmłodszych dzieci wartości patriotycznych oraz kształtowania poczucia przynależności narodowej.
      Jednym z zaplanowanych zadań był piknik patriotyczny dla Niepodległej, zorganizowany 30 maja 2018 r. w godzinach popołudniowych na scenie altanki przedszkolnej. Do udziału w imprezie zostały zaproszone przedszkolaki, ich rodzice z rodzeństwem, goście specjalni oraz wszyscy chętni. Oficjalnego rozpoczęcia imprezy dokonała dyr. przedszkola Renata Śliwa. Po przywitaniu zgromadzonych gości odbył się występ w wykonaniu przedszkolaków z wszystkich grup. Dzieci zaprezentowały patriotyczny program artystyczny, który wcześniej wystawiły podczas tegorocznej "Sceny dla malucha" w MGOK. Przedszkolaki recytowały wiersze o Ojczyźnie, śpiewały patriotyczne pieśni oraz wykonywały tańce narodowe i układy taneczne przy znanych polskich melodiach. Zaraz po występie wszystkie przedszkolaki otrzymały gromkie brawa oraz słodki upominek - kosz z cukierkami od Burmistrza Sędziszowa Młp. Bogusława Kmiecia. Kolejnym punktem pikniku był koncert patriotyczny pod hasłem „Piosenki Małego Patrioty” w wykonaniu młodzieży z Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Rochy” pod kierownictwem Pana Pawła Gnacka. Należy zaznaczyć, że wśród członków kapeli byli absolwenci naszego przedszkola. I tak przy dźwiękach instrumentów muzycznych odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W programie koncertu znalazły się najpopularniejsze piosenki, takie jak „Pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”,  „Wojenko, Wojenko”,  „Piechota”  i wiele innych. Przygotowane, przez pracowników placówki, „Śpiewniki Małego Patrioty” dla wszystkich uczestników imprezy, pozwoliły na wspólne śpiewanie znanych pieśni, a także przypomnienie tych już nieco zapomnianych.
Tego dnia, na terenie ogrodu przedszkolnego, można było podziwiać wystawę dużych plakatów nt. „Pocztówka dla Niepodległej”, wykonanych przez poszczególne grupy. Dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych gości zorganizowany przez rodziców i dyrekcję. Składamy Serdeczne Podziękowania Rodzicom i wszystkim zaangażowanym w organizację uroczystości.
      Piknik dla Niepodległej oprócz wartości patriotycznych miał na celu budowanie tożsamości wspólnoty lokalnej poprzez integrację rodzin, mieszkańców oraz lokalnych instytucji. Mimo ogromnego upału, wszyscy biorący udział
w spotkaniu byli zadowoleni i dobrze się bawili. Taka forma spędzania wolnego czasu dostarczyła wielu ciepłych i miłych wrażeń.

Relacja TvS