Blue Flower

Nie bądźmy obojętni gdy komuś smutno jest,
 
 gdy ktoś cię potrzebuje z pomocą szybko śpiesz”.…”  
                                                                                 

Dnia 7 czerwca  w naszym przedszkolu gościły dzieci  z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy zakątek”, a także dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego "House Mouse" z Sędziszowa Małopolskiego.  Dla zaproszonych gości, wystąpiły dzieci z grupy V z kółka teatralnego „Maciusie”  z przedstawieniem pt: „Szewczyk Dratewka”.  Popularna bajka wprowadziła dzieci w świat wartości, gdzie dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomogła zwyciężyć zło i osiągnąć szczęście. Bajki, baśnie i opowiadania kształtują uczucia społeczno-moralne dziecka nie tylko dzięki postępkom bohaterów ludzkich, lecz również dzięki związkom, które łączą ich z przyrodą. Bohater nie jest sam w swoich trudnych chwilach, gdyż pomagają mu siły przyrody i zwierzęta. Jest on z reguły przyjacielem zwierząt, nie przechodzi on obojętnie obok pszczół, czy mrówek, a zwierzęta hojnie mu się odwzajemniają. Dratewka mimo, że był bardzo biedny miał dobre serce, może być wzorem do naśladowania dla dzieci. Gra aktorska naszych przedszkolaków, była wspaniała. Teatrzyk  dostarczył uczestnikom dużo radości. Koleżanki i koledzy z innych przedszkoli nagrodzili małych aktorów wielkimi brawami. Była to wspaniała okazja na bliższe poznanie się, integrację. Na zakończenie  wszystkie dzieci  otrzymały słodycze.