Blue Flower

 

Dnia 22 maja odbył się  V Podkarpacki Konkurs Piosenki Przedszkolnej  „O Baśniową Nutkę” w Mielcu. Celem konkursu było  wspieranie uzdolnionych wokalnie najmłodszych artystów, propagowanie i popularyzacja  wartościowych, odpowiednich do wieku wykonawców piosenek, ich walorów artystycznych i wychowawczych, wyłonienie i promocja młodych talentów oraz wymiana i zdobycie nowych doświadczeń przez uczestników festiwalu i nauczycieli wspierających spotkania  z ciekawymi ludźmi. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 9 im. „Baśniowej Krainy” w Mielcu. Wystąpiło 25 przedszkolaków.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było dostarczenie do organizatora wypełnionej Karty Uczestnictwa oraz prezentacji nagrania. Prezentacja to nagranie jednego utworu wykonanego przez Uczestnika, zapisana na nośniku cyfrowym – płyta CD lub format mp3. Nasze przedszkole reprezentowała Aleksandra Idzik z grupy V. Oleńka  zaśpiewała piosenkę Nie bądźmy obojętni  - to utwór z przedstawienia pt. Szewczyk Dratewka. Jury po wysłuchaniu nagrań zakwalifikowało do finału 25 uczestników, w tym  naszą  Olę.

Finał  konkursu odbył się  22 maja 2018 roku w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Oleńka wystąpiła z piosenką pt. „Piosenka biedronki” z repertuaru pani Majki Jeżowskiej  . Dziewczynka pięknie zaśpiewała utwór i wspaniale zaprezentowała nasze przedszkole wśród wielu uczestników z przedszkoli mieleckich, dębickich, pilźnieńskich, tarnobrzeskich i rzeszowskich. Oleńko, dziękujemy Ci za udział   i życzymy  dalszych sukcesów wokalnych i nie tylko smile.