Blue Flower

Uchwałą Sejmu RP z dnia 13 września 2013 r. dzień 20 września ustanowiony został Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka oraz wyrażając przekonanie, że ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej Sejm RP wprowadził do kalendarzy przedszkolnych nową piękną, jakże istotną datę.

 W naszym przedszkolu  Dzień Przedszkolaka  świętowaliśmy już po raz kolejny.  W czwartkowy poranek panował szczególny nastrój, tego dnia wszystkie dzieci pospiesznie kroczyły do przedszkola by rozpocząć wielkie świętowanie. Już w korytarzu czekała na dzieci kolorowa dekoracja. Ulubione pląsy, zabawy oraz okolicznościowe konkursy w poszczególnych grupach wprowadziły wszystkich  w doskonały nastrój i sprawiły, że ani przez chwilę nikt nie narzekał na nudę. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w przemarszu alejkami Osiedla. Dzieci obwieszczały wszystkim  mieszkańcom Sędziszowa Młp., że to właśnie dziś  mają swoje wielki święto – wołając „ Dzień Przedszkolaka”. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały medale Superprzedszkolaka.
Główną atrakcją „Dnia Przedszkolaka” było piątkowe wyjście do Kina „Jedność” w MGOK na film animowany pt. Miś Bamse i miasto złodziei. Bajka bardzo spodobała się dzieciom. Ukazała, jak ważna jest przyjaźń i wsparcie drugiej istoty. Co najważniejsze zło zostało ukarane. Bohaterowie wyciągają cenną lekcję i dowiadują się, że lepiej czynić dobro, a chytrość i pragnienie posiadania więcej i więcej tylko dla siebie, szybko przestaje dawać radość.
Kolejny Dzień Przedszkolaka już za rok. My jesteśmy przekonani, że w naszym przedszkolu dzieci świętują go również we wszystkie pozostałe dni roku.

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia dzień przedszkolaka