Blue Flower

        Podziękujmy bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność - zachęcają organizatorzy ogólnopolskiej akcji BohaterON, która ma na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
"Odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni z ludzkiej perspektywy. Ludzie ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek" - piszą organizatorzy akcji i zachęcają, by do 2 października wysłać wybranemu powstańcowi kartkę z osobistym podziękowaniem za walkę o wolność.
       Zwracamy się z prośbą do chętnych rodziców, by wspólnie z dziećmi zadedykowali swoją kartkę konkretnemu bohaterowi powstania i napisali kilka miłych słów z osobistym podziękowaniem za walkę o wolność. Na stronie akcji BohaterON można znaleźć zdjęcia, krótkie sylwetki i fragmenty wspomnień żyjących powstańców. Prosimy wpisać imię, nazwisko i pseudonim Powstańca pod adresem Fundacji Sensoria. Dzieci mogą coś narysować i ozdobić kartkę. Uwaga - nie trzeba kupować znaczka.
        Kartki prosimy składać w przedszkolu do poniedziałku tj. do 1 października.
Wszystkie wypisane i zaadresowane kartki zapakujemy razem i wyślemy pocztą do Fundacji Sensoria, która przekaże je dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego, a on doręczy je adresatom. Jesteśmy przekonani, że wszystkie ciepłe uczucia włożone przez rodziców i dzieci w wykonanie tych kartek wywołają radość w sercach naszych bohaterów.  Bezpłatne kartki są dostępne w przedszkolu w grupie II.

Znalezione obrazy dla zapytania bohateron 2018