Blue Flower

Teatrzyk 'Zielony Melonik

We wtorek, 13 listopada, nasze przedszkole odwiedził  zaprzyjaźniony teatrzyk Zielony Melonik ze spektaklem pod tytułem ,, Gdzie jest Stasio?’’.  Przedstawienie opowiadało o pajacyku, który nie mógł odnaleźć swojego przyjaciela Stasia, który został  porwany  przez złego piksela. Zabawki postanowiły uwolnić swojego przyjaciela, który został  uzależniony od oglądania telewizji czy siedzenia długo przy komputerze. Na pomoc w odnalezieniu chłopca wyruszyły także nasze przedszkolaki, przebrane za zabawki. Na końcu dzieciom udało się złapać złego piksela, zamknąć go w dużym worku i uwolnić Stasia. Głównym celem przedstawienia było uświadomienie dzieciom, jakie zagrożenie niesie  ze sobą  nadmierne używanie komputera, telewizora czy telefonu komórkowego. Punktem kulminacyjnym były słowa piosenki: „A komputer fajna rzecz, lecz o jednym zawsze wiedz: Jak komputer to z umiarem, nie za dużo lecz w sam raz…”. Kochani Rodzice, uświadamiajcie swoim dzieciom, że urządzenia takie jak komputer, telewizor  czy telefon są przydatne, jednak niosą ze sobą niebezpieczeństwo uzależnienia. Lepiej wyjść z dziećmi na plac zabaw lub  pobawić się razem  w domu, do czego serdecznie namawiamy...