Blue Flower

Po raz kolejny nasze przedszkole wzięło udział w edukacyjnym programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
To już XII edycja programu, tym samym przedszkole nabyło prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Celem programu było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ochrony otaczającego nas środowiska naturalnego, szacunku dla roślin i zwierząt oraz odżywiania z uwzględnieniem warzyw i owoców, a także aktywnego spędzania czasu. Nauczycielki w poszczególnych grupach przeprowadziły zajęcia w oparciu o scenariusze zajęć o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. W tym roku również poprzez kształcenie na odległość dzieci mogły poznawać i utrwalać ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska przyrodniczego. Dzieci dowiedziały się jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna w życiu człowieka.
W tym roku wyjątkowo obchodziliśmy Dzień Marchewki poza przedszkolem… Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie na przykładzie marchewki, spożywania warzyw i owoców jako darów natury, rozbudzanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Podczas realizacji zadań przedszkolaki uczyły się doceniać rolę warzyw i owoców w codziennej diecie, poznawały środowisko, z których je czerpiemy. Dzieci uczyły się zasad pielęgnacji roślin, poznawały również sposoby ochrony środowiska naturalnego wiedząc o tym, że natura dostarcza nam wszystkich składników, których potrzebujemy do życia. Program umożliwił utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, szacunku do otaczającej nas przyrody.
Nasze przedszkolaki wiedzą już, że aby zachować czystość w najbliższej okolicy i na ziemi, należy nie tylko wyrzucać śmieci do kosza, ale również dokonywać ich segregacji, która pozwala na powtórne ich wykorzystanie.

 

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY POLECAJĄ: BEZPIECZNA STREFA Z BAJKAMI, GRAMI I FILMIKAMI EDUKACYJNYMI

W czasie, kiedy dzieci spędzają więcej czasu w domu, warto zapewnić im wartościowe formy rozrywki łączące zabawę z edukacją oraz ruchem. Kubuś o tym wie, dlatego przygotował dla najmłodszych dedykowaną stronę z bajkami w formie audiobooków, edukacyjnymi i zachęcającymi do ruchu filmikami, oraz interaktywnymi, tematycznymi grami. Wszystko po to, by w bezpiecznej formie bawić i edukować dzieci. Zachęcamy do wykorzystania tej dodatkowej formy zajęć poprzez bezpieczne treści, które uczą przez zabawę. W Bezpiecznej Strefie znajdują się bezpieczne treści, przygotowane i wybrane specjalnie dla dzieci. Wszystkie są bezpłatne.
Więcej informacji: www.przyjacielenatury.pl