Blue Flower

  

Prawidłowe odżywianie ma ogromny wpływ na rozwój i wzrost młodego organizmu. A mając w domu niejadka ciężko jest przemycić zdrowe produkty w codziennych potrawach. Dania dla dziecka oprócz tego, że powinny być zdrowe, muszą też być smaczne i atrakcyjnie wyglądać. To w wielu przypadkach klucz do sukcesu.

W związku z tym zapraszamy do rodzinnego konkursu plastycznego „ ZDROWE PRZYSMAKI, KTÓRE KOCHAJĄ PRZEDSZKOLAKI - PRZEPIŚNIK INSPIROWANY SMAKIEM DZIECKA".

Zachęcamy do podzielenia się przepisem na ulubioną, zdrową potrawę (śniadanie, obiad, podwieczorek lub kolację) Państwa pociech. Z wszystkich zebranych prac stworzymy PRZEPIŚNIK będący zbiorem nie tylko zdrowych ale i apetycznych potraw naszych przedszkolaków.


Celem konkursu jest:

- Propagowanie zasad zdrowego odżywiania,
- Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych,
- Rozbudzanie wyobraźni i twórczej działalności,
- Rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci.

Regulamin Konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci i rodziców z naszego przedszkola.

2. Uczestnicy konkursu przygotowują jedną stronę książki. Na tej stronie powinien znaleźć się przepis zdrowego i ulubionego przez dziecko dania ( składniki, sposób przygotowania ), opatrzony rysunkiem potrawy (rysunek wykonany przez dziecko dowolną techniką).
Może to być przepis na zdrowe śniadanie, obiad, podwieczorek lub kolację. 

3. Prace powinny być wykonane jednostronnie, na kolorowej kartce w formacie A4 w układzie pionowym, umieszczone w koszulce i podpisane na odwrocie.
Prace konkursowe należy składać w pudełku znajdującym się przedsionku przedszkola do 12 czerwca.

4. Kryteria oceniania prac:

- zgodność pracy z tematem,
- pomysłowość, oryginalność,
- estetyka wykonania i wkład pracy dziecka.

5. 3 najciekawsze przepisy kulinarne zostaną nagrodzone, pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy po powrocie do przedszkola. Mamy nadzieję, że te najatrakcyjniejsze przepisy na stałe wpiszą się do przedszkolnego jadłospisu.

Mam nadzieję, że wykonanie prac konkursowych będzie dla Państwa okazją do fantastycznej zabawy z dziećmi oraz miłym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Serdecznie zachęcam wszystkich Rodziców i Dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

Organizator konkursu: Kornelia Przywara